202109.09
0

Polski Ład a prowadzenie działalności w formie spółki komandytowej.

Rok temu spółka komandytowa została podatnikiem podatku CIT. To sprawiło, że obecnie prowadzenie działalności w tej formie nie jest już tak atrakcyjne jak wcześniej, gdy podatnikami byli wspólnicy (a nie spółka). Teraz nadchodzą zmiany, które mogą sprawić, iż funkcjonowanie biznesu w ramach spółki komandytowej będzie nieopłacalne. Chodzi w szczególności o drastyczną podwyżkę składki zdrowotnej oraz brak możliwości odliczenia jej od podatku. W tej sytuacji obowiązkiem osób prowadzących działalność w formie spółki komandytowej powinno być rozważenie podjęcia działań mających na celu zminimalizowanie strat. Przykładem takiego działania może być przekształcenie w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, w przypadku której wspólnicy nie tylko nie muszą odprowadzać składek na ubezpieczenie zdrowotne, ale również nie podlegają (co do zasady) ubezpieczeniom społecznym. 

Nasza kancelaria oferuje pomoc w zakresie oceny wpływu wprowadzenia tzw. „Polskiego Ładu” na Państwa biznes, w szczególności pomoc w przekształceniu formy prawnej ze spółki komandytowej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Więcej możecie Państwo przeczytać w naszej publikacji w serwisie Bezprawnik.pl  Czytaj więcej

Prosimy o kontakt:

1) nr tel. 505 853 465

2) e-mail: sekretariat@gozdzperlowski.pl

[contactform formname="formularz_kontaktowy_349160014651715800" email="sekretariat@gozdzperlowski.pl"]