obsługa firm transportowych

Jesteśmy kancelarią wyspecjalizowaną w obsłudze firm działających w branży transportowej. Naszych Klientów, wśród których znajduje się SL WEST Sp. z o.o. (jedna z największych polskich firm transportowych), reprezentujemy we wszystkich rodzajach spraw sądowych i administracyjnych, w szczególności mamy bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań administracyjnych przed Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

Zakres naszych usług:

Pomagamy w uzyskaniu licencji, zezwoleń, świadectw oraz wszelkich innych potrzebnych dokumentów, a także w odnowieniu uprawnień już posiadanych przez Klientów. W ramach świadczonej przez nas pomocy w szczególności: podpowiadamy, w jaki sposób bez zbędnych kosztów spełnić wszystkie wymagania; pomagamy w przygotowaniu potrzebnej dokumentacji; bez dodatkowych opłat poświadczamy za zgodność z oryginałem kopie wszelkich niezbędnych dokumentów; załatwiamy wszelkie formalności; samodzielnie kontaktujemy się z organami administracji publicznej; gdy jest taka potrzeba, sprawy załatwiamy również osobiście; pomagamy w kwestiach taboru i zarządzających transportem.

Zapewniamy wsparcie we wszystkich sprawach, którymi mogą być zainteresowani przedsiębiorcy działający w branży transportowej. Pomagamy w wyborze formy prowadzonej działalności. Zakładamy spółki. Zapewniamy doradztwo podatkowe w pełnym wymiarze. Reprezentujemy naszych Klientów w sytuacjach spornych z innymi przedsiębiorcami. Prowadzimy windykację oraz bronimy Klientów, przeciwko którym formowane się nieuzasadnione roszczenia. Doradzamy w sporach z ubezpieczycielami.

Świadczymy również wszechstronną pomoc w zakresie zatrudniania kierowców (również zagranicznych), która obejmuje w szczególności: legalizację pobytu, legalizację pracy, uzyskiwanie świadectw kierowców, uzyskiwanie numerów PESEL.


  • Samodzielnie ubiegasz się o licencję, jesteś skrupulatny i jesteś pewien, że wszystko dostarczyłeś organowi, ale urząd zgubił Twoje dokumenty, twierdząc jednocześnie, że wcale ich nie dostarczyłeś? Pomożemy doprowadzić sprawę do końca i nauczymy zabezpieczać się przed takimi sytuacjami na przyszłość.
  • Masz dość kilkugodzinnego oczekiwania na połączenie w nadziei, że tym razem GITD odbierze? Albo odpowiedzi udzielane przez jej pracowników więcej wątpliwości tworzą niż rozwiewają? Znamy procedury i jesteśmy na bieżąco ze zmianami przepisów. Masz pewność, że my od Ciebie odbierzemy i pomożemy rozwiązać Twój problem.
  • Twoja firma zmieniła nazwę, adres lub inne dane? Planujesz lub dokonałeś przekształcenia prowadzonej działalności? Nie wiesz, jaki ma to wpływ np. na posiadane przez Ciebie licencje? Kompleksowo pomożemy uregulować sytuację Twojej firmy i załatwimy wszelkie niezbędne formalności.
  • Twoja firma jest w trakcie przekształcenia, a jednocześnie trzeba dokonać zmian w taborze lub w zakresie zarządzających transportem i nie wiesz jak to po kolei zorganizować? Ocenimy sytuację Twojej firmy i opracujemy najlepszą strategię działania, po czym przeprowadzimy Cię przez cały proces, załatwiając po drodze wszelkie formalności.
  • Ubezpieczyciel odmawia pokrycia całości szkody, powołując się postanowienia umowy ubezpieczenia, albo odmawia uznania swojej odpowiedzialności? Chętnie prowadzimy spory z ubezpieczycielami, bez znaczenia, co stanowi przedmiot ubezpieczenia. Doświadczenie pokazuje, że 99% decyzji o wysokości wypłaty stanowi papierek lakmusowy, czy klient będzie miał energię, aby się od nich odwoływać.
Back to top button
Używamy plików cookie, aby analizować nasz ruch. Klikając „Akceptuję”, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookie.
Akceptuję
Nie akceptuję